Znajdujesz się w: Strona główna > Polskie Towarzystwo Leibnizjańskie > Wydarzenia > Porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim

W dniu 27 czerwca 2018 r. podpisano oficjalne Porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Wrocławskim, reprezentowanym przez JM Rektora, prof. Adama Jezierskiego, a Polskim Towarzystwem Leibnizjańskim - Societas Leibnitiana Polonorum, reprezentowanym przez Prezesa, dr hab. Bogusława Pazia, prof. UWr. W podpisaniu Porozumienia uczestniczyli także dr Paweł Wróblewski, Zastępca Dyrektora Instytutu Filozofii ds. dydaktyki, oraz mgr Aleksandra Horowska, Sekretarz PTL – SLP i doktorantka w Instytucie Filozofii UWr.

Celem Porozumienia jest zawiązanie ścisłej współpracy naukowej i organizacyjnej pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim a PTL – SLP, związanej z badaniem i upowszechnianiem niezwykle bogatej spuścizny Gottfrieda Wilhelma Leibniza. Podpisane Porozumienie na służyć stymulowaniu krajowych i międzynarodowych badań nad spuścizną Hanowerczyka oraz propagowaniu dorobku naukowego Leibniza wśród studentów i kadry naukowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Zgodnie z jego postanowieniami, reprezentantem Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego w bieżących relacjach z PTL – SLP jest Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, prof. dr hab. Robert Wiszniowski.