Znajdujesz się w: Strona główna > STUDIA > Specjalność Religie i Dialog Międzykulturowy > GlobState 2022: dr Paweł Wróblewski w panelu eksperckim

Dr Paweł Wróblewski z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego wziął udział w eksperckim panelu dyskusyjnym „Wyzwania dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO” w ramach 5 edycji międzynarodowej konferencji naukowej „GlobState”, zorganizowanej przez Sztab Generalny Wojska Polskiego w dniach 28-30 listopada br. w Warszawie.

Dr Wróblewski zajmuje się analizą społeczno-kulturowych i religijnych aspektów środowiska bezpieczeństwa, jest ekspertem Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych – jednostki pomocniczej Szefa Sztabu Generalnego, z którą Uniwersytet Wrocławski zawarł w lipcu br. porozumienie o współpracy w zakresie wymiany doświadczeń naukowych i dydaktycznych. Pozostałymi uczestnikami dyskusji panelowej byli: gen. broni w st. spocz. dr Marek Tomaszycki (AWL we Wrocławiu), gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Bolesław Balcerowicz (UW), gen. bryg. dr hab. inż. Mariusz Fryc z Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz dr Witold Repetowicz (ASzWoj).

Relacja z wydarzenia na stronie organizatora.

bglowne

Foto: CDiS SZ.