Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wizyta Profesora Joddy'ego Murraya (SIU) na Uniwersytecie Wrocławskim

IMG-20240425-WA0003

23 kwietnia 2024 naszym gościem był Profesor Joddy Murray,  Dziekan wydziału Liberal Arts na Southern Illinois University. Tego dnia odbyło się spotkanie u Jego Magnificencji Rektora UWr, Profesora Roberta Olkiewicza, w którym wzięli udział Prodziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, Profesor Bartłomiej Krzan oraz Dziekan Wydziału Chemii, Profesor Sławomir Berski. Instytut Filozofii reprezentowali: Dyrektor, Profesor Ilona Błocian i Z-ca Dyrektora, Profesor Paweł Korobczak. Rozmawiano o możliwej wielotorowej współpracy, która miałaby objąć kilka wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie goście udali się do Collegium Anthropologicum na rozmowę roboczą i na niej przedstawili plany i pomysły na to, jak rozpocząć współpracę na wielu poziomach: wymiany studenckiej, doktoranckiej i kadry, prowadzenia wspólnych programów studiów, seminariów i konferencji. Jest to drugie spotkanie poświęcone konkretyzowaniu się planów wymiany akademickiej.

Profesor Murray odwiedził Wrocław wraz z żoną. Powyżej prezentujemy ich wspólną fotografię.