Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Staż mgr. Wojciecha Kilana w Peace Research Institute Oslo (PRIO)

PRIO

Mgr Wojciech Kilan, doktorant w Kolegium Doktorskim Filozofii, odbył staż w Peace Research Institute Oslo (PRIO)

W trakcie trwającej od 10 do 21 czerwca wizyty mgr Kilan nawiązał współpracę dr. Gregorym Reichbergiem, współczesnym badaczem myśli św. Tomasza z Akwinu. Staż odbył się w ramach realizowanego przez mgr. Kilana grantu NCN Preludium 21 pt. "Tomistyczna etyka działań śmiercionośnych państwa".

O wizycie mgr. Kilana można również przeczytać na stronie PRIO.

PRIO prowadzi badania nad pokojowymi relacjami między państwami, grupami i jednostkami, pytając o to, co sprzyja integracji społeczeństw, a co może prowadzić do ich rozpadu.

Wojciech-Kilan