Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Spotkanie z profesorem Benjaminem Brickerem

Bricker

W dniu 8 lutego 2024 w gabinecie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się spotkanie z gościem Instytutu Filozofii i Centrum Cassirera z współpracującej z nami uczelni, Southern Illinois University, USA, reprezentującym władze Dziekańskie College of Liberal Arts, Prof. Benjaminem Brickerem. Oprócz JM Rektora, Prof. Roberta Olkiewicza, i Gościa,  wspotkaniu uczestniczyli, przedstawiciele Wydziału Nauk Społecznych, Dziekan Prof. Robert Alberski, Prodziekan Prof. UWr Magdalena Ratajczak oraz podejmujący współpracę Prodziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, Prof. UWr Barłomiej Krzan. Władze Instytutu Filozofii reprezentowali: Dyrektor, Prof. UWr Ilona Błocian i Z-ca Dyrektora ds. ogólnych, Dr Paweł Wróblewski.

filoz1-BB-Wroclaw-8-luty-24-1

Spotkanie było poświęcone przede wszystkim problemom poszczególnych wymiarów współpracy, jej rozszerzeniu w ramach innych wydziałów i jednostek Uniwersytetu Wrocławskiego oraz innych niż filozofia dyscyplin nauki. Dyskutowano o możliwościach powstawania wspólnych projektów badawczych (jeden taki projekt w ramach badań interdyscyplinarnych i współpracy międzynarodowej jest już opracowywany), wymiany studenckiej oraz Centrum Cassirera jako jednostce służącej tym celom i przygotowującej swoją propozycję początku serii spotkań „Culture Week 1.2024” (11-15.03.2024), w którym wezmą udział profesorowie prowadzący wykłady z Southern Illinois University (USA), Vytautas Magnus University (Litwa) i Uniwersytetu SWPS w Warszawie (Polska).

benjamin-bricker

Po południu w Kamienicy pod Aniołami odbyło się spotkanie Prof. Benjamina Brickera i grupy pracowniczek i pracowników Instytutu Filozofii: Dyrektor, Prof. UWr Ilony Błocian, Z-cy Dyrektora Instytutu Filozofii,  Dr. hab.  Pawła Korobczaka, Dr Magdaleny Hoły-Łuczaj, Koordynatorki kierunku „Culture, Thought and Humanity” , i Dr. Karola Morawskiego, reprezentującego zespół badawczy „Wyobraźnia polityczna”. Podjęto na nim problemy związane z wymianą studencką i formowaniem interdyscyplinarnych grup badawczych (filozofia polityki, politologia).

Fotografie grupowe: Paweł Piotrowski