A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Filozofii

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Specjalna nagroda doktorska Uniwersytetu w Alicante dla dr hab. Doroty Leszczyny


32891528_10212165986206680_1285030528218562560_o


Dr hab. Dorota Leszczyna z Zakładu Filozofii Nowożytnej Instytutu Filozofii Uniwerystetu Wrocławskiego uzyskała na Uniwersytecie w Alicante (Hiszpania) prestiżową „Premio Extraordinario de Doctorado” w roku akademickim 2019/2020 – nagroda przyznawana jest za doktorat z wyróżnieniem oraz osiągniecia publikacyjne i popularyzacyjne związane z jego przedmiotem.

O „Nadzwyczajną Nagrodę Doktorską” na hiszpańskich uczelniach mogą starać się doktorzy, których dysertacja została wyróżniona przez recenzentów (tzw. „cum laude”), jednogłośnie przez nich nominowana do konkursu, zaś sam kandydat,  zgodnie z kryteriami ministerialnymi, spełnił kryteria jakościowe swoich publikacji i wystąpień konferencyjnych – te ostatnie winny mieć bezpośredni związek z problematyką dysertacji.

Nagrodzona rozprawa doktorska dr hab. Doroty Leszczyny z zakresu nauk politycznych „Del idealismo al realismo crítico. La política como realización en José Ortega y Gasset” („Od idealizmu do krytycznego realizmu. Polityka jako realizacja w ujęciu José Ortegi y Gasseta”) została obroniona  w 2017 roku. Promotorem pracy był Manuel Menéndez Alzamora, profesor tytularny nauk prawnych i politycznych na Uniwersytecie w Alicante.


Ogłoszenie wyników konkursu Premios Extraordinarios de Doctorado 2019-20" na Uniwersytecie w Alicante