Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Relacja z wykładu Matteo Johannesa Stettlera

IMG_20220629_130323_2

29 czerwca 2022 roku odbył się kolejny wykład z cyklu American Philosophy and Culture. Matteo Johennes Stettler w wykładzie pt. "Thoreau's Stoicism in Letters to a Spiritual Seeker: the Spiritual Direction of Harrison Blake" przedstawił interesującą i śmiałą, nowatorską interpretację filozofii cynicznej Thoreau jako sposobu życia. Wydarzenie było efektem współpracy Instytutu Filozofii i Instytutu Filologii Angielskiej UWr. Po wykładzie odbyła się żywa dyskusja, w której udział wzięli studenci i pracownicy z obu jednostek.

***

Cykl wykładów American Philosophy and Culture ma na celu wsparcie międzynarodowego dialogu i badań nad klasyczną filozofią amerykańską, taką jak pragmatyzm (i warianty neopragmatyzmu), transcendentalizm oraz personalizm, a także nad innymi tradycjami wywodzącymi się z amerykańskiej myśli i kultury lub z nimi związanymi. W ramach cyklu Wrocław odwiedzą światowej sławy badacze i badaczki, którzy wygłoszą wykłady poruszające zagadnienia z różnorodnych subdyscyplin filozoficznych: od filozofii nauki, przez filozofię polityki i etykę do estetyki, metafilozofii i filozofii wypowiadającej się na temat istotnych bieżących zagadnień (public philosophy). Koordynatorem serii jest dr Eli Orner Karmer z Zakładu Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.

5EDEBEF8-E274-41EB-A9D3-E41553CC445C

2E7B11DD-BEAE-48CC-AC32-01A9D288067C