Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Przemyślane Kadry: o filozofii Tolkiena z Aleksandrą Horowską rozmawia dr Jakub Walicki

Uzdolnieni absolwenci kierunku filozofia na Uniwersytecie Wrocławskim debatują o twórczości Tolkiena: z Aleksandrą Horowską na temat filozoficznych aspektów „Władcy Pierścieni” rozmawia Jakub Walicki - serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

Mgr Aleksandra Horowska przygotowuje doktorat poświęcony filozofii praktycznej Leibniza, jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Leibnizjańskiego; pod jej redakcją naukową wyszła monografia „The Labyrynths of Leibniz’ Philosophy” (2022) z przedmową prof. Daniela Garbera z Uniwersytetu w Princeton. Finalizuje studia prawnicze, swoją pracę magisterską poświęcając harmonizacji prawa autorskiego w prawie unijnym. Miłośniczka piłki nożnej oraz starych filmów z Jamesem Bondem.

Dr Jakub Walicki jest specjalistą od interpretacjonizmu Güntera Abla i Hansa Lenka, autorem książki „Ogród na szczycie wulkanu. Sceptyczne rozważania o szczęściu” (2022), prowadzi także blog filmowy „Przemyślane Kadry”. Jest cenionym copywriterem z wieloletnim doświadczeniem, kończył Warszawską Szkołę Reklamy (strategia reklamy i PR), studiował również w Rotterdamie i Pilźnie. Fascynat kina francuskiego i rumuńskiego.