Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Profesor Ilona Błocian współredaktorką monografii w wydawnictwie Brill

Jung-Brill-2

Z radością informujemy, że w wydawnictwie Brill ukazała się monografia pt. Collective Structures of Imagination in Jungian Interpretation (Brill, Leiden-Boston 2022), którą wspólnie zredagowali prof. Ilona Błocian, prof. Robert A. Segal oraz dr Andrew Kuzmicki. Publikacja przedstawia społeczne aspekty dorobku Carla Gustava Junga oraz jego uczniów w odniesieniu do współczesnych zjawisk społeczych i politycznych. Zebrane w tomie teksty podejmują także kwestie relacji między Jungiem a kontynuatorami jego myśli oraz pokrewnymi nurtami w filozofii, psychologii, socjologii oraz antropologii.

Szczegółowe informacje na temat książki można znaleźć na stronie wydawcy. Publikacja ukazała się w serii Contemporary Psychoanalytic Studies.