A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Filozofii

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Prof. Radosław Kuliniak w filmie dokumentalnym o Ingardeniecapture-20210722-124406


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Jak istnieje świat… Rzecz o Romanie Ingardenie” zrealizowanego w 2021 r. przez Telewizję Polską. Reżyserem i autorem scenariusza filmu jest Sławomir Koehler, zaś jednym z głównych narratorów prof. dr hab. Radosław Kuliniak – kierujący na Uniwersytecie Wrocławskim Centrum Badawczym Ingarden i Zakładem Filozofii Nowożytnej, współautor biografii Ingardena.

Streszczenie filmu. Portret intelektualny polskiego filozofa światowej sławy, Romana Witolda Ingardena, z najistotniejszymi elementami biograficznymi, autora dzieła ontologicznego Spór o istnienie świata, które jest stawiane obok Metafizyki Arystotelesa. Dokument to zapis idei Ingardena przedstawiony za pomocą wielu technik, m.in. inscenizacji, animacji komputerowych, cytatów z pamiętników i prac profesora, wypowiedzi jego uczniów, filozofów i historyków idei polskich i zagranicznych W filmie są przedstawione niektóre najistotniejsze idee i tezy filozofa.


Tutaj obejrzysz film on-line.