Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Prof. Radosław Kuliniak o polskiej recepcji marksizmu

Zrzut-ekranu-2023-09-20-092616

– Filozofię polską po II wojnie światowej poddano terapii szokowej. Dokonała tego grupa próbujących filozofować stalinowców, związanych z partyjnym obozem władzy, całkowicie zależna od „wielkiego brata” ze Wschodu – wskazuje prof. dr hab. Radosław Kuliniak, kierownik Zakładu Filozofii Nowożytnej i Centrum Badawczego Ingarden na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, w analizie „Refleksje nad polską recepcją marksizmu” opublikowaną 29 sierpnia 2023 r. na łamach internetowego portalu „Deliberatio”.

Zapraszamy do lektury publikacji