Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Prof. Matthias Theodor Vogt z wykładem w Instytucie Filozofii

Vogt-Wyklad-2-1

Prof. dr hab. Matthias Theodor Vogt (ur. 5 maja 1959 r. w Rzymie) - dyrektor zarządzający Saksońskiego Instytutu Infrastruktury Kulturowej (Institut für kulturelle Infrastruktur Sachsen), zajmuje się naukowo polityką kulturalną i historią kultury w Hochschule Zittau/Görlitz, autor ponad 400 publikacji naukowych; jest profesorem honoris causa Uniwersytetu w Peczu (2012), odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej (2014) za wkład w rozwój współpracy polsko-niemieckiej. Prof. Vogt jest działaczem CDU, w 2016 został zaproponowany jako następca Joachima Gaucka na stanowisko Prezydenta RFN; pełni istotną rolę w koordynowaniu polityki kulturalnej Niemiec, w szczególności Wolnego Państwa Saksonii, wobec państw Afryki Subsaharyjskiej.