Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Prof. Krzysztof Zanussi z wykładem na Uniwersytecie Wrocławskim

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z klasykiem kina światowego i polskiego profesorem Krzysztofem Zanussim – wykład pt. „Sceny Niechciane”, w ramach którego Mistrz opowie o historii niektórych swoich filmów i różnych reakcjach na nie, m.in. o cenzurze. Choć oficjalnym patronem spotkania jest JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, należy uściślić, że pomysłodawcą i realizatorem całego przedsięwzięcia jest profesor Bogusław Paź z Instytutu Filozofii. Po prelekcji przewidziany jest czas na zadawanie pytań zacnemu Gościowi i krótką dyskusję. Wstęp jest wolny i wszystkich zapraszamy!

Niebawem, na jesieni, będzie miała miejsce, m.in. we Wrocławiu, premiera najnowszego filmu profesora Krzysztofa Zanussiego „Liczba doskonała” – planowany jest przyjazd Reżysera do naszego miasta na specjalny pokaz dla lokalnej społeczności akademickiej. Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja z udziałem Mistrza i widowni.

Plakat-do-podmiiany