A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Filozofii

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Premiera wizytówki muzycznej Instytutu Filozofii

Ja-Gaude-ph-Marcin-Szpadrowski

Z radością informujemy, że podczas Wirtualnych Drzwi Otwartych Instytutu Filozofii (22 maja, godz. 15:00-17:15) premierę będzie miała wizytówka muzyczna Instytutu Filozofii, skomponowana przez Pana Krzysztofa Majchrzaka - muzyka jazzowego i studenta filozofii w trybie niestacjonarnym!

Pan Krzysztof Majchrzak jest basistą i kompozytorem. Był członkiem między innymi takich zespołów jak Tie Break, New Jazz Band, grupa Jarosława - Śmietany Symphonic Sound Orchestra, Labirynt czy Majchrzak Projekt. Od końca lat 80. działa we Francji, gdzie prowadzi warsztaty muzyczne, zajęcia z improwizacji i z basu elektrycznego. Należy do kilku związków artystycznych, między innymi do Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i francuskiego Związku Artystów Wykonawców Muzyki i Tańca ADAMI. Od roku 2008 jest dyrektorem artystycznym "Inadianapolis Studio" oraz "Jazz Urbain Festival".

Wizytówką muzyczną Instytutu Filozofii jest fragment utworu "Marsjańskie Gitary" z najnowszego wydawnictwa Pana Krzysztofa Majchrzaka. Za przygotowanie materiału graficznego dziękujemy kierownikowi Działu ds. Komunikacji UWr, Panu Tomaszowi Sikorze.

Premiera utworu odbędzie się w sobotę, 22 maja, podczas Wirtualnych Drzwi Otwartych oraz na profilu You Tube "Filozoficzny Wrocław":Serdecznie zapraszamy!


Autorami zdjęć Pana Krzysztofa Majchrzaka są Piotr Różycki (zdjęcie w tle) oraz Marcin Szpądrowski (zdjęcie na górze strony).