Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Monografia profesor Doroty Leszczyny w "Złotej Serii Uniwersytetu Wrocławskiego"

W-poszukiwaniu-rzeczywistosci-radykalnej-okladka-min-374x527

Miło nam poinformować, że w "Złotej Serii Uniwersytetu Wrocławskiego" ukazała się monografia profesor Doroty Leszczyny pt. „W poszukiwaniu rzeczywistości radykalnej. José Ortegi y Gasseta nowa krytyka rozumu”.

W opisie publikacji na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego czytamy:

"W monografii ukazane zostaje mniej znane oblicze myśli Ortegi y Gasseta, które odnosi się do jego projektu nowej krytyki rozumu. Projekt ten ma na celu przedstawienie witalno-historycznych korzeni rozumu, a także stanowi oryginalny wkład autora „Buntu mas” w rozwój dwudziestowiecznej filozofii, nie mniej cenny od tego, który wnieśli do niej jego rówieśnicy: Martin Heidegger, Nicolai Hartmann czy Karl Jaspers?"

"Złota Seria" ma na celu wyróżnienie najlepszych prac powstałych na Uniwersytecie Wrocławskim. Publikacje ukazujące się w serii wyłaniane są w corocznym konkursie pod patronatem Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

Serdecznie gratulujemy Profesor Leszczynie publikacji i zapraszamy do lektury!