Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Monografia ku czci prof. Władysława Tatarkiewicza

okladka-wladyslaw-tatarkiewicz-1886-1980-pamiec-i-wspomnienie

Miło nam poinformować, iż ukazała się drukiem monografia „Władysław Tatarkiewicz (1886-1980). Pamięć i wspomnienie” pod redakcją naukową Radosława Kuliniaka, Mariusza Pandury, Łukasza Ratajczaka i Jana Jakuba Tatarkiewicza (Wydawnictwo „Marek Derewiecki”, Kęty 2022, s. 399).

Zasadniczą treść książki, poprzedzoną obszernym kalendarium, stanowi edycja nieznanych dotąd listów z czasów II wojny światowej, wierszy i siedmiu innych pomniejszych tekstów prozatorskich Władysława Tatarkiewicza, jednego z najznamienitszych polskich filozofów. Niezwykle cenny materiał stanowią zawarte w publikacji wspomnienia Elżbiety Skrzyńskiej, Janiny i Marka Suchorzewskich, Jana Jakuba Tatarkiewicza oraz Andrzeja Biernackiego. Monografię wieńczy prezentacja 168 unikalnych fotografii archiwalnych.

Publikacja powstała w ramach badań prowadzonych w Centrum Badawczym Ingarden przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego pod kierunkiem prof. dr. hab. Radosława Kuliniaka.

Informacja o książce na stronie wydawcy.