Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Konferencja poświęcona Jakubowi Boehme

logo_glowne

W dniach od 16 do 17 listopada w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Jacob Böhme –  Wirkung, Rezeption, Kontexte. Moderne und Postmoderne” . Wydarzenie, które nie miało jedynie charakteru historyczno-filozoficznego, zgromadziło wielu uczonych zajmujących się twórczością śląskiego filozofa, mistyka i wizjonera. W trakcie konferencji podjęto fundamentalne zagadnienia twórczości Boehmego zarówno w kontekście epoki baroku, jak i kluczowych pytań europejskiej myśli filozoficznej. W konferencji wzięli udział także profesorowie naszego Uniwersytetu, profesor Jan Krasicki oraz profesor Leon Miodoński.