Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Konferencja "Limits Liminality and Primeval Experience"

W dniach 2-3 września we Wrocławiu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Jungowska, "Limits, Liminality and Primeval Experience". W obradach wzięli udział uczestnicy z Wielkiej Brytanii, USA, Ameryki Południowej i Polski.

Główne wystąpienia wygłosili prof. Robert Segal, reprezentujący Religious Studies (University of Aberdeen, UK) oraz prof. Vicky Varner (C. G. Jung's Institute, Los Angeles, USA). W obradach brała również udział dr Claudia Richter (International Association for Analytical Psychology), która w dobiegającym końca roku akademickim wygłosiła wykład na specjalności religioznawczej w Instytucie Filozofii UWr (pisaliśmy o tym tutaj). Naszą jednostkę reprezentowała prof. UWr Ilona Błocian oraz mgr Patrycja Neumann, kształcąca się w Kolegium Doktorskim Filozofii.

Jung-Conference-Poster