Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dr Paweł Wróblewski o stosunku prawosławia do wojny na Ukrainie

Dr Paweł Wróblewski z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego będzie jednym z referentów ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji „Dokąd zmierza świat. Chrześcijaństwo i chrześcijanie a polityka”, organizowanej w dniu 13 grudnia 2022 r. przez Katolicki Uniwersytet Lubelski w ramach XI edycji „Marian Rusecki Memorial Lectures”.

Kierownik Pracowni Badań Prognostycznych nad Przemianami Religijnymi wystąpi podczas II sesji – poświęconej ocenie wojny Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie, przedstawiając stanowisko prawosławia wobec tych wydarzeń. Gospodarzem konferencji jest Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Szczegółowy program poniżej – serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, także drogą online:

MRML-2022-Plakat-z-linkiem-1-XII-2022

Plakat z linkiem do transmisji online (PDF/18.60 Mb)