Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dr Paweł Wróblewski gościem SocjoPercepcji vol. 40

434017595_824496726377178_4965648195247487432_n

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wrocławskim Instytutem Kultury zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu SocjoPercepcja:

SocjoPercepcja vol. 40 | Wstajemy z kolan? Społeczny rachunek sumienia dla Kościoła katolickiego w Irlandii i Polsce.

Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia (środa) o godzinie 18:00 w Klubokawiarni Recepcja na ul. Ruskiej 46 we Wrocławiu.

Gościnie/Goście:

Marta Abramowicz – pisarka, reportażystka, badaczka społeczna, psycholożka. Autorka bestsellerowych reportaży „Zakonnice odchodzą po cichu” i „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Jej książki doceniane są za bezkompromisowe ujawnianie prawdy i za empatię, z jaką pisze o swoich bohaterkach i bohaterach.

Paweł Wróblewski (Uniwersytet Wrocławski) – historyk idei i filozof religii, kieruje Pracownią Badań Prognostycznych nad Przemianami Religijnymi, ekspert w zakresie mediacji międzyreligijnych i analizy środowiska bezpieczeństwa w kontekście religijnym, ma doświadczenie biegłego sądowego w sprawach karnych na tle wyznaniowym.

Prowadzenie:

Aleksandra Drabina-Różewicz (Uniwersytet Wrocławski) – socjolożka, adiunkta w Zakładzie Socjologii Płci i Rodziny, badaczka w projekcie „COV-WORK: Świadomość społeczno-ekonomiczna, doświadczenia pracy i strategie radzenia sobie Polaków w kontekście kryzysu post-pandemicznego”, w obszarze jej zainteresowań naukowych mieszczą się: płeć, struktura społeczna, badania biograficzne, media.