A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Filozofii

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > 5 kwietnia: inauguracja cyklu "Z notatnika badacza - 2022"

wca-2022-facebook_post


Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań "Z notatnika badacza - 2022", który będzie odbywał się w siedzibie Wrocławskiego Centrum Akademickiego (Rynek 13, II piętro). Seria stanowi część programu "Miasto myśli. Prowokacje filozoficzne" przygotowanego przez Instytut Filozofii w ramach miejskiego programu "Rok Dobrych Relacji - Wrocław 2022".

Cykl zainauruguje wykład dr. Karola Morawskiego pt. „Obrazy i życie polityczne”, który odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 18:00.

"Z notatnika badacza - 2022" to seria otwartych wykładów prowadzonych przez filozofów i socjologów skupionych wokół Centrum Badań Interdyscyplinarnych i Filozofii Kultury Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego celem jest namysł nad zróżnicowanym światem obrazów, jak i zróżnicowanymi obrazami współczesnego świata. Organizatorzy chcą zadać następujące pytania: Czym są obrazy? Czy obrazy rządzą ludźmi? Czy są dla nas niebezpieczne? Czy świat polityki i życie społeczne, to nic innego, jak gra obrazów? Czy możemy w ogóle myśleć o człowieku, społeczeństwie, kulturze nie biorąc pod uwagę różnorakich fenomenów obrazowości? Czy wszechobecne obrazy określają nasz moment historyczny?

Szczegółowy program dostępny jest na podstronie Centrum Badań Interdyscyplinarnych i Filozofii Kultury.

Zachęcamy też do śledzenia profilu cyklu na Facebooku.