Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Relacja z wykładów profesora Randalla Auxiera

Randall-Auxier-Image-Film-1-1

22 i 23 listopada odbyły się kolejne dwa wykłady w cyklu American Philosophy and Culture, które wygłosił profesor Randall Auxier z Southern Illinois University Carbondale. Poniżej prezentujemy relację z wydarzenia.

Pierwszy z wykładów  był zatytułowany Image, Cinema, Dream: Langer and the Moving Pictures. Inspirując się badaniami Susan Langer, profesor Auxier przeanalizował analogię między filmem a śnieniem.

IMGP5284

IMGP5288

IMGP5287

W drugim wykładzie, zatytułowanym Husserl and the American Origins of Phenomenology, profesor Auxier ukazał wpływ pragmatyzmu Josiaha Royce'a na fenomenologię Edmunda Husserla.

IMGP5295

IMGP5297

IMGP5299

RANDALL-AUXIER-ost-1

Dziękujemy wszystkim, którzy  wzięli udział w spotkaniach i zachęcamy do śledzenia kolejnych punktów programu cyklu American Philosophy and Culture!