Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > DR ARTUR PACEWICZ Z WYKŁADEM W JELENIOGÓSKIM „NORWIDZIE”

DSC_1383JPG_ps4h5k.jpg

Dr Artur Pacewicz, starożytnik z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, wieloletni sekretarz Dolnośląskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej i redaktor periodyku "Studia Philosophica Wratislaviensia", w poniedziałek, dnia 23 stycznia 2016 roku, gościł z wykładem w II Liceum im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Wizyta spotkała się z aplauzem ze strony licznego grona licealistów, którzy zostali wprowadzeni w filozofię Sokratesa i Platona. Tym samym zainaugurowano cykl "Spotkania z filozofią".

Warto odnotować, że dzięki zaangażowaniu polonistki mgr Magdaleny Nogieć uczniowie "Norwida" w Jeleniej Górze uczestniczą w innym projekcie edukacyjnym współorganizowanym przez Instytut Filozofii - "Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej". Otrzymali także zaproszenie do złożenia wizyty na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zostanie dla nich zorganizowany specjalny wykład poświęcony filozofii, zwiedzą także Gmach Główny.