Znajdujesz się w: Strona główna > STUDIA > Specjalność Religie i Dialog Międzykulturowy > Ukraina. Wojna o kształt globalnej rzeczywistości? - webinarium

images

Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego była organizatorem webinarium „Ukraina. Wojna o kształt globalnej rzeczywistości?”, jakie odbyło się w piątek, 15 marca, o godz. 13.00 w platformie MS Teams.

Co wiemy o konflikcie w Ukrainie❓ Czy jesteśmy świadkami rozpoczęcia nowej „zimnej wojny”, czy jednak zachodni Europejczycy powinni obawiać się „wojny gorącej”❓ Jakie są przyczyny napaści rosyjskiej na niepodległe państwo ukraińskie❓ Jakie mogą być tego konsekwencje❓ Jaka rolę w konflikcie mają do odegrania państwa środkowoeuropejskie❓ Czy jesteśmy świadkami największych od zakończenia II wojny światowej zmian na europejskiej i globalnej mapie bezpieczeństwa❓- odpowiedzi na te i inne kwestie próbowali udzielić eksperci:

Dr Jakub Bornio – Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego;

Dr hab. Maciej Cesarz – Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego;

Dr hab. Rafał Juchnowski – Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego;

Dr Paweł Wróblewski - ekspert Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych, Pracownia Badań Prognostycznych nad Przemianami Religijnymi Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spotkanie prowadził dr Marek Golińczak.