Znajdujesz się w: Strona główna > STUDIA > Specjalność Religie i Dialog Międzykulturowy > Dr Paweł Wróblewski uczestnikiem warsztatów Military Researcher na temat prognozowania kulturowego

logo_rG91eFv

W  dniu 15 listopada 2021 r. odbyły się organizowane przez Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych warsztaty metodyczno-analityczne z cyklu „Military Researcher” pod tytułem „Metoda prognozowania kulturowego jako przykład wykorzystania metody mieszanej ilościowo-jakościowej". Do udziału w nich zaproszono przedstawicieli środowiska akademickiego, wśród których znalazł się pracownik naszego Instytutu – dr Paweł Wróblewski, kierownik Pracowni Badań Prognostycznych nad Przemianami Religijnymi.

„Military Researcher” to jedna ze wspólnot praktyków (Communities of Interests – COIs) funkcjonujących w ramach kampanii analiz środowiska bezpieczeństwa pod kryptonimem „Nowe Urządzenie Polskie – NUP 2X35". Jej celem jest doskonalenie umiejętności i kompetencji wojskowych analityków oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w tym zakresie.

Warsztaty poprowadził prodziekan ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie kpt. dr hab. Marcin Górnikiewicz. W spotkaniu wziął także udział gen. bryg. Rafał Ostrowski, zastępca szefa Zarządu Planowania i Programowania Rozwoju Sił Zbrojnych w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, a również płk dr Andrzej Lis, pełniący obowiązki dyrektora Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.