Znajdujesz się w: Strona główna > Erasmus+ > REKRUTACJA Erasmus+ na studia i praktyki 2018/2019

REKRUTACJA Erasmus+ na studia i praktyki 2018/2019

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy studentów oraz doktorantów filozofii wszystkich lat do wzięcia udziału w programie wymiany międzynarodowej Erasmus+ Studia oraz Erasmus+ Praktyki.

Rekrutacja (na wyjazdy w kolejnym roku akademickim 2018/2019 – semestr zimowy oraz letni) rozpoczyna się w styczniu a kończy w marcu 2018r.

Szczegółowy terminarz i regulamin rekrutacji na wyjazdy studyjne znajdą Państwo w zakładce.

Zwracamy uwagę na interesującą ofertę wyjazdów na praktyki.

Rekrutacja na praktyki rozpoczyna się w grudniu bieżącego roku i trwa aż do wyczerpania budżetu na wyjazdy (rekrutacja ciągła).

Uwaga: wyjazdy w ramach roku akademickiego mogą zostać zrealizowane w okresie od 1 czerwca 2018r. do 30 września 2019r.

Zainteresowanych proszę o zapoznanie się z regulaminem (również w zakładce) i kontakt.

Obecnie mogą Państwo wybrać pobyt w jednej z 23 placówek, z którymi Instytut Filozofii ma podpisaną umowę o współpracy – w załączniku znajdziecie Państwo listę tych miejsc (a o możliwościach wyjazdu w ramach dalszych umów będę Państwa informować).

lista-umow-IF..docx

Rekrutacja na wyjazdy studyjne składa się z trzech etapów (szczegóły w zakładce Regulamin…):

I ETAP – test kompetencji językowych (język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, portugalski, włoski) w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.

Terminy zapisów i rozmów znajdą Państwo na stronie http://www.spnjo.uni.wroc.pl/

DRUGI (i ostatni) TERMIN przewidziany jest na 19 stycznia 2018r., a zapisy na ten termin trwają od 9 stycznia do 16 stycznia do godz. 14 w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych (istnieje możliwość zapisu telefonicznego: 713752698 i mailowego: sekretariat.spnjo@uwr.edu.pl) – zapisy są OBOWIĄZKOWE.

Szczegóły dotyczące przebiegu rozmowy u mnie – zapraszam. Także tych, którzy z istotnych względów nie zdali testu kwalifikacyjnego z języka obcego w regulaminowym terminie – postaram się pomóc potwierdzić Państwa kompetencje językowe w innym trybie.

II ETAP – rekrutacja na Wydziale

3 stycznia-16 lutego 2018 – złożenie teczki kandydata w sekretariacie dydaktycznym Instytutu Filozofii (ul. Koszarowa 3/20, pok. 110)

19 lutego 2018 – rekrutacja (rozmowa kwalifikacyjna)

20 lutego 2018 – ogłoszenie wyników rekrutacji na stronie Instytutu Filozofii (w zakładce Erasmus+ //www.filozofia.uni.wroc.pl/Erasmus-); przyznanie przez koordynatora miejsc wyjazdu na stronie usosweb;

do 26 lutego 2018 akceptacja przez kandydata w systemie USOS przyznanego wyjazdu oraz uzupełnienie brakujących tam danych

III ETAP – założenie konta i przygotowanie dokumentów dla Biura Współpracy Międzynarodowej

21 lutego-16 marca 2018 – studenci skierowani do wyjazdu zakładają indywidualne konta na stronie international.uni.wroc.pl w celu przygotowanie formularza zgłoszeniowego

do 16 marca 2018 – złożenie w Biurze Współpracy Międzynarodowej formularza zgłoszeniowego z podpisem koordynatora na Wydziale.

Służę pomocą w przejściu tych i kolejnych (związanych z wyjazdem i pobytem za granicą) kroków:

Agnieszka Bandura

Koordynator Erasmus+ w Instytucie Filozofii