Znajdujesz się w: Strona główna > Erasmus+ > NOWE UMOWY ERASMUS+ Z MOGUNCJĄ I ALBA IULIA

NOWE UMOWY ERASMUS+ DLA KIERUNKU FILOZOFIA Z MOGUNCJĄ I ALBA IULIA

Studenci i doktoranci filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim będą mogli skorzystać z poszerzonej o dwie uczelnie oferty studiów zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Do 23 ośrodków akademickich, z którymi Instytut Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego podpisał umowy o wymianie międzynarodowej, od kwietnia 2017 roku dołącza UNIWERSYTET JANA GUTENBERGA W MOGUNCJI (Niemcy) oraz UNIWERSYTET IM. 1 GRUDNIA 1918 ROKU W ALBA IULIA (Rumunia). Nowe umowy dwustronne o mobilności obejmują także wyjazdy dydaktyczne nauczycieli akademickich.

Ufundowany w 1477 roku Uniwersytet Jana Gutemberga w Moguncji (Johannes Gutenberg-Universität Mainz) jest jedną z największych niemieckich uczelni państwowych, ma pośród nich najwyższy odsetek studiujących tam obcokrajowców (ok. 15%). Jednym z 12 wydziałów jest tu Wydział Filozoficzno-Filologiczny oferujący 37 programów studiów licencjackich, 33 magisterskie oraz 22 doktoranckie (wśród nich unikalne w Niemczech studia polonistyczne). Z szerokim profilem badawczym i dydaktycznym w zakresie filozofii można zapoznać się odwiedzając stronę internetową http://www.blogs.uni-mainz.de/fb05philosophieengl/department-of-philosophy/.

Uniwersytet im. 1 grudnia 1918 roku w Alba Julia (Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia) powstał 26 lat temu – jest prężnie rozwijającą się 4-wydziałową uczelnią publiczną, od trzech lat uczestniczy w programie Erasmus+. Nazwa uczelni związana jest z datą włączenia do Królestwa Rumunii Siedmiogrodu, którego stolicą Alba Iulia była na przełomie XVI i XVII wieku (w lokalnej katedrze katolickiej spoczywa królowa Węgier Izabella Jagiellonka, córka Zygmunta Starego). Uniwersytet prowadzi m.in. studia w zakresie dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego. Warto zapoznać się z anglojęzyczną wersją strony internetowej uczelni: http://en.uab.ro/.