A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
Przejdź do wyszukiwarki

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Filozofii

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > STAŻYSTA Z KING’S COLLEGE LONDON W INSTYTUCIE FILOZOFIIKings20College20London_amrpzv.jpg


W semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 staż naukowy w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego odbywał będzie doktorant King′s College London Bartosz Gradecki. Opiekunem stażysty został prof. Bogusław Paź z Zakładu Filozofii Nowożytnej. Staż finansowany jest przez macierzystą uczelnię Doktoranta w ramach programu grantowego ESRC Overseas Institutional Visits.


Mgr Bartosz Gradecki w 2009 roku ukończył studia europeistyczne I stopnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego; podwójne magisterium, w zakresie filozofii (z wyróżnieniem) i filologii klasycznej, uzyskał w 2013 roku na Uniwersytecie w Edynburgu. W ramach studiów doktoranckich na King′s College przygotowuje rozprawę Towards the Libertarian State Theory : Can Minarchism Be Defended pod kierunkiem dra Adama Tebble′a i dra Johna Meadowcrofta; tam też w minionym roku akademickim był zatrudniony na stanowisku asystenta dydaktycznego. Jest wielokrotnym stażystą (m.in. Ambasada RP w Londynie) i stypendystą (m.in. Adam Smith Fellowship na George Mason University, USA). W zakresie zainteresowań badawczych znajduje się: filozofia polityki, filozofia nauki, filozofia religii, etyka oraz filozofia ekonomii.


King′s College London zajmuje czwarte miejsce wśród najstarszych uczelni brytyjskich, jest współfundatorem Uniwersytetu Londyńskiego, zrodził 12 noblistów; w 2017 roku uplasował się na 46 pozycji w rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie na tzw. liście szanghajskiej. Kształci blisko 30 tysięcy studentów na 9 wydziałach.Profil akademicki mgra Bartosza Gradeckiego na stronie internetowej King′s College London.